Tichá noc oslavuje už 200 rokov, 1818 – 2018

DVESTO, presne toľko rokov ubehlo od času, kedy Franz Xaver Gruber rozozvučal organové píšťaly v známej melódii. Bolo 24.12. roku 1818 keď zaznela z chóru kostola sv. Mikuláša v Oberdnorfe pri Salzburgu rokmi preslávená ikona vianočného času koleda Tichá noc, svätá noc.

Text piesne napísal Joseph Mohr, kaplán, už v roku 1816, no tradičná melódia vznikla až v predvianočný čas spomínaného roku 1818. Koleda zaznamenala raketový úspech a okamžite sa stala neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Rokmi sa rozšírila takmer do celého sveta a bola preložená do niekoľkých svetových jazykov. Inak tomu nebolo ani u nás. Aj v našej krajine dosiahla táto neobyčajná vianočná pieseň nespochybniteľný úspech a mnohí z nás by si už bez nej nevedeli predstaviť najkrajšie sviatky v roku.

Nuž a teraz uznajte. Môžeme ignorovať toto krásne výročie tak nádhernej a ikonickej piesne? No predsa nemôžeme! My v NA PLECi milujeme Vianoce a s nimi milujeme aj nádhernú Tichú noc spievanú do tmy a ticha polnočnej omše. A tak sme sa teda rozhodli. Naša limitovaná edícia nebude venovaná nikomu a ničomu inému než tohtoročnej oslávenkyni. Jedinečná edícia oslavuje Tichú noc, svätú noc v jej jednoduchosti, elegancii a kráse. Snažili sme sa zachovať noblesu a tajomnosť, ktoré pre nás táto nádherná vianočná pieseň vo svojej podstate predstavuje.

Tichá noc, svätá noc je pre nás viac než len koleda je to symbol, emblém vianočného času, pohody a rodinného tepla. Naša nová plátená taška NA PLECE v limitovanej edícií prináša doslova zlatú klasiku vianoc na ikonickej zelenej, večne živej farbe. Veríme, že naša jedinečná taška venovaná tejto už 200 ročnej dáme, sa stane aj pre Vás krásnou pripomienkou tohto magického času.

Nakupuj TU ↓↓↓

Tichá noc Na Pleci

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.